Szybka i prosta droga do pracy w opiece

Zarabiaj więcej jako opiekun z własną działalnością gospodarczą. Dzięki ennie nie musisz się o nic martwić, bo uzyskasz wsparcie na każdym kroku. Od pośrednictwa, poprzez zawarcie umowy, aż po wystawienie faktury i realizację płatności.

Jak ennie odmienia zawód opiekuna osób starszych?
5 powodów, dlaczego warto się zarejestrować

Osobiste wsparcie

Czy masz pytania dotyczące formalności? A może potrzebujesz pomocy przy rejestracji działalności? W ennie zawsze masz do dyspozycji osobę kontaktową, która szybko i skutecznie udzieli Ci pomocy.

Swobodny wybór zlecenia

W ennie możesz ustalić własne warunki: wybierz oczekiwane wynagrodzenie i znajdź odpowiednie oferty na naszej platformie za pomocą kilku kliknięć i bez drogich pośredników.

Wzory umów

U nas skorzystasz ze sprawdzonych dwujęzycznych wzorów umów zgodnych z aktualnymi niemieckimi przepisami.

Ubezpieczenie

Dzięki ennie masz pewność kompleksowej ochrony. Nie musisz się o nic martwić, ponieważ u nas możesz uzyskać zarówno ubezpieczenie zdrowotne, jak i od odpowiedzialności cywilnej.

Wsparcie przy księgowości

Wiemy, że sprawy księgowe potrafią przyprawić o ból głowy. Właśnie dlatego ennie przetwarza płatności za Ciebie, aby oszczędzić Ci stresu. Obliczenia są dokonywane automatycznie za pośrednictwem naszej platformy.

Czym właściwie zajmuje się opiekun?

Przygotowywanie posiłków i dieta

  • Opiekun pomaga przy jedzeniu i przygotowywaniu posiłków. Jeśli lekarz zaleci jakąś dietę, zostanie ona uwzględniona w jadłospisie osoby, którą się opiekuje.

Pomoc domowa

Niezależnie od tego, czy chodzi o robienie codziennych zakupów, pranie czy zmywanie naczyń: Opiekunowie dbają o gospodarstwo domowe, aby osoba wymagająca opieki żyła w zadbanym otoczeniu.

Pielęgnacja podstawowa i intymna

Jako opiekun pomagasz osobie wymagającej opieki w codziennej higienie. Obejmuje to toaletę i opiekę nad osobami nietrzymającymi moczu, a także higienę osobistą, np. pielęgnację skóry, włosów i paznokci.

Mobilność / Wsparcie aktywizujące

Opiekunowie zapewniają także wsparcie w zakresie większej mobilności w życiu codziennym. W razie potrzeby opiekun pomaga podopiecznemu, na przykład przy wstawaniu, kładzeniu się, chodzeniu i wchodzeniu po schodach lub towarzyszy jej podczas wizyt u lekarzy.

Czego opiekunowie nie robią?

Opieka medyczna

Podawanie leków, mierzenie ciśnienia krwi czy zmiana opatrunków: opiekunowie nie świadczą opieki medycznej.

Prace porządkowe

Pracownicy opieki nie są osobami sprzątającymi. Podstawowe prace domowe, takie jak pranie dywanów, czyszczenie kaloryferów lub czyszczenie piekarnika, nie należą zatem do zwykłych zadań opiekuna.

Ogrodnictwo

Opiekun chętnie zajmie się roślinami domowymi w gospodarstwie domowym osoby wymagającej opieki. Nie jest ona jednak odpowiedzialna za wymagające prace w ogrodzie (np. wycinanie drzew itp.).

Zostań opiekunem z ennie w 6 prostych krokach

1

Zarejestruj się

Utwórz swój profil i powiedz nam, kiedy i na jakich warunkach chcesz pracować.

2

Rozmowa z doradcą

Na tym etapie razem z Twoim osobistym doradcą ennie omówisz swoje wymagania dotyczące współpracy, oczekiwania finansowe i inne niezbędne szczegóły związane ze zleceniami.

3

Znalezienie zlecenia

Na naszej platormie zyskujesz dostęp do wszystkich aktualnych ofert pracy dla opiekunów, dlatego masz pewność, że znajdziesz zlecenie, które spełni Twoje oczekiwania.

4

Czas na poznanie rodziny

Przed podpisaniem umowy masz możliwość poznania rodziny za pośrednictwem czatu lub rozmowy telefonicznej, na której będziesz mieć okazje uzgodnić wszystkie warunki współpracy.

5

Podpisanie umowy

Podpisz umowę bezpośrednio z wybraną rodziną. Przy formalnościach pomoże Ci Twój osobisty doradca.

6

Rozpoczęcie współpracy

Czas na podróż i rozpoczęcie zlecenia. Pracujesz w charakterze opiekuna, a my gwarantujemy, że Twoje wynagrodzenie dotrze do Ciebie na czas.

Tak ennie rewolucjonizuje zawód opiekuna

Atrakcyjne wynagrodzenie

Dzięki ennie więcej zostaje dla Ciebie. Zawierając umowę bezpośrednio z rodziną potrzebującą opieki, nie tracisz pieniędzy na rzecz agencji. W ten sposób możesz zarobić do 500 euro miesięcznie więcej niż w przypadku korzystania z usług agencji pośrednictwa pracy.

Swobodny wybór pracy

Gdzie najchętniej chcesz pracować? Berlin, Hamburg czy Monachium: znajdź odpowiednie rodziny potrzebujące opieki (w całych Niemczech) i złóż wniosek za pomocą kilku kliknięć. Szukanie odpowiednich ofert pracy w zakresie opieki nigdy nie było łatwiejsze!

Pełna ochrona

Niezależnie od tego, czy chodzi o ubezpieczenie zdrowotne i od odpowiedzialności cywilnej, obsługę płatności czy rejestrację działalności gospodarczej: ennie towarzyszy Ci aż do pomyślnego zawarcia umowy i później. Osoba kontaktowa jest dostępna przez cały czas.

Jak użytkownicy oceniają ennie

Często zadawane pytania

Opiekunowie, którzy mieszkają w gospodarstwie domowym osoby wymagającej opieki, przejmują czynności związane z opieką, takie jak gotowanie, dbanie o higienę osobistą lub towarzyszenie w wizytach u lekarza. Oczywiście opiekun nie pełni dyżuru przez 24 godziny na dobę. W kontekście opieki opiekun zazwyczaj mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki. Opiekun organizuje i zapewnia osobie wymagającej opieki pełną opiekę i pielęgnację, w razie potrzeby korzystając z pomocy osób trzecich, np. mobilnych usług opiekuńczych lub cateringu.
Działalność opiekuna jako osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą jest uznawana przez prawo. Wzór umowy o świadczenie usług opiekuńczych udostępniony przez ennie został sprawdzony przez prawnika i przewiduje możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak zgodnie z przepisami prawa ważne jest również, aby postanowienia umowy były przestrzegane i nie były realizowane w inny sposób.
Przed zawarciem umowy o opiekę opiekun i osoba potrzebująca opieki mają możliwość lepszego poznania się za pomocą funkcji czatu na platformie oraz rozmów telefonicznych. Dzięki funkcji czatu można odpowiedzieć na pytania i wyjaśnić potrzeby i wymagania opiekuna. Z reguły strony nie spotykają się osobiście przed zawarciem umowy. 
Dochód jest negocjowany i uzgadniany indywidualnie między opiekunem a osobą potrzebującą opieki. W swoim profilu na platformie ennie opiekunowie mogą przedstawić swoje oczekiwania dotyczące pożądanego wynagrodzenia. Platforma ennie zapewnia orientację cenową w postaci przedziałów cenowych, które mogą osiągnąć opiekunowie z doświadczeniem i wiedzą.

ennie dokłada wszelkich starań, aby osoby wymagające opieki znajdowały wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanych opiekunów. Nie jest jednak wymagane ukończone szkolenie zawodowe.

ennie przywiązuje dużą wagę do osobistej więzi między osobą wymagającą opieki a opiekunem. Czasami jednak może dochodzić między nimi do konfliktów. Ponieważ ennie nie jest stroną umowy o opiekę, konflikty te muszą być rozwiązywane między opiekunem a osobą wymagającą opieki, co zazwyczaj kończy się sukcesem. Jednak ennie oferuje wsparcie w takich sytuacjach. W przypadku konfliktów i pytań ennie dysponuje doświadczonym i wielojęzycznym zespołem wsparcia, który z przyjemnością pomoże stronom w znalezieniu rozwiązania.
Z reguły opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki w czasie trwania umowy o opiekę. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj bezpłatnie umeblowany i zamykany pokój. Również w tym przypadku decydujące znaczenie ma umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Jeśli opiekun mieszka w domu/mieszkaniu podopiecznego, oprócz umeblowanego pokoju musi mieć do dyspozycji łazienkę i kuchnię. Najlepiej, jeśli opiekun ma również dostęp do Internetu.
Czynności opiekuńcze wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z utrzymaniem domu i podstawową pielęgnacją. Opiekun wykonuje na przykład następujące czynności: higiena osobista, czynności ruchowe, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych lub prace domowe, takie jak robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie itp. Decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i często nie mogą być przez niego wykonywane.
Trustpilot