Uczciwe i dobrze płatne: Twoja droga do idealnej pracy w opiece z ennie.

ennie umożliwia uczciwą, całodobową opiekę: sam decyduj o swoim kolejnym zleceniu i korzystaj z wyższych zarobków oraz bezpiecznych warunków pracy. Zawsze chciałaś pracować jako opiekunka we własnym zawodzie? ennie chętnie pomoże Ci na każdym kroku.

Czym zajmujesz się jako opiekun?

Podstawowa i intymna pielęgnacja / higiena

Pomagają osobie wymagającej opieki w utrzymaniu podstawowych czynności i higieny osobistej. Oprócz pomocy w toalecie i pielęgnacji nietrzymania moczu obejmuje to przede wszystkim czynności związane z higieną osobistą, takie jak pielęgnacja skóry, włosów i paznokci, branie prysznica, mycie, czesanie i golenie.

Utrzymanie gospodarstwa domowego / pomoc domowa

Aby osoba wymagająca opieki mogła nadal żyć w otoczeniu opiekuna, przejmujesz wszystkie obowiązki domowe. Obejmuje to robienie codziennych zakupów, sprzątanie mieszkania, pranie, przygotowywanie posiłków i zmywanie naczyń.

Żywność i żywienie

Są odpowiedzialni nie tylko za pomoc w jedzeniu, ale także przejmują przygotowanie posiłków. Jeśli lekarz zalecił jakąś dietę, jest ona uwzględniana przy żywieniu osoby wymagającej opieki. Oczywiście osoba wymagająca opieki może również brać udział w przygotowywaniu posiłków.

Wsparcie mobilności / Wsparcie aktywizujące

Oczywiście osoby wymagające opieki otrzymują również pomoc w poruszaniu się. Można na przykład pomagać osobom mającym trudności z chodzeniem we wstawaniu, kładzeniu się, chodzeniu i wchodzeniu po schodach. Aby zapewnić osobie wymagającej opieki dodatkową ulgę, można jej towarzyszyć w spotkaniach.

Czego nie robisz, będąc opiekunem?

Opieka medyczna

Przejmują oni jedynie zadania z zakresu opieki domowej – ale nie opieki medycznej, która obejmuje np. aktywne podawanie leków, mierzenie ciśnienia krwi, robienie zastrzyków itp.

Czyszczenie podstawowe

Zasadniczo użytkownik dba o to, by mieszkać w zadbanym otoczeniu. Nie oznacza to jednak, że podstawowe prace domowe, takie jak pranie dywanów, czyszczenie kaloryferów i gniazdek elektrycznych lub czyszczenie piekarnika, będą wykonywane przez Ciebie.

Ogrodnictwo

Zasadniczo zajmują się oni roślinami domowymi w gospodarstwie domowym osoby wymagającej opieki. Nie są one jednak odpowiedzialne za ciężkie prace w ogrodzie. Obejmuje to takie zadania, jak nawożenie roślin, wycinanie drzew itp.

Uzyskaj pełne wsparcie z ennie - proste, bezpieczne i przejrzyste

1

Atrakcyjny dochód

Z ennie więcej zostaje dla Ciebie. Dzięki bezpośredniej umowie z rodziną potrzebującą opieki nie traci się pieniędzy na rzecz agencji. Dlatego u nas otrzymujesz wysokie zarobki, nawet o 600 euro wyższe niż w agencji pracy tymczasowej.

2

Swobodny wybór zlecenia

Z nami masz wybór: w każdej chwili możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie rodzinę z całej puli wyszukiwań. Możesz wybrać idealną dla siebie pracę w całych Niemczech spośród wielu dostępnych ofert.

3

Pełna ochrona

Z ennie nie musisz się martwić o zasięg i legalność – wszyscy opiekunowie mają z nami umowę o świadczenie usług zgodnie z niemieckim prawem. Ponadto możemy opcjonalnie zapewnić ubezpieczenie zdrowotne i od odpowiedzialności cywilnej.

4

Najpierw poznajcie się wzajemnie

Chcesz wiedzieć, co Cię czeka? Nie ma problemu – ennie oferuje Ci możliwość poznania rodziny poprzez czat, rozmowę telefoniczną lub przesłane filmu wideo, zanim przyjmiesz pracę.

5

Ciągła dostępność

ennie nie zawiedzie Cię. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zlecenia, profili lub spraw biurokratycznych, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami telefonicznie lub pocztą elektroniczną, również w swoim ojczystym języku.

6

Przejrzystość w mediacji

W ennie zawsze gwarantujemy Ci przejrzyste i bezpieczne umieszczenie produktu. Ponieważ od samego początku znasz stan osoby wymagającej opieki oraz warunki jej zakwaterowania, masz pełną jasność i brak niespodzianek.

Czym się zajmujemy

ennie rewolucjonizuje zawód pielęgniarki

Legalny staż z atrakcyjnymi dochodami

Dzięki ennie otrzymujesz platformę internetową, na której osoby potrzebujące opieki i opiekunowie mogą się łatwo odnaleźć. W ten sposób umożliwiamy Ci wykonywanie pracy opiekuńczej w ramach własnej działalności gospodarczej, a więc zgodnie z prawem. Ponieważ w grę nie wchodzą tu żadne agencje, którym zwykle trzeba by płacić wyższe opłaty, zawsze można liczyć na wyższe i atrakcyjne dochody.

Swobodny wybór zamówienia za pośrednictwem platformy internetowej

ennie sprawia, że całodobowa opieka jest łatwa dla każdego. Przede wszystkim chodzi o to, że Ty, jako opiekun, możesz wybierać z szerokiej puli ofert pracy w zakresie opieki – w całych Niemczech! W każdej chwili masz dostęp do różnych ofert pracy. ennie chętnie pomoże Ci w pierwszych krokach w nowej pracy opiekuńczej.

Pełne pokrycie dzięki świadczeniom ennie

Gdy już znajdziesz odpowiednią pracę, ennie będzie Ci towarzyszyć przez resztę procesu. Pomożemy Ci w załatwieniu wszelkich formalności biurokratycznych i z przyjemnością zajmiemy się Twoim ubezpieczeniem zdrowotnym i od odpowiedzialności cywilnej, rejestracją działalności gospodarczej i rozliczeniem podatkowym. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy oczywiście zawsze do dyspozycji telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Wszystko w szczegółach

Nie. ennie umieszcza opiekunów tylko u osób prywatnych, które mieszkają w Niemczech.
Konkretny czas trwania jest negocjowany i ustalany w umowie między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Okres obowiązywania umowy o opiekę nie powinien być krótszy niż jeden miesiąc ani dłuższy niż trzy miesiące.
Opłata jest negocjowana i uzgadniana indywidualnie między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Opiekunowie mogą wpisać swoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia w swoim profilu na platformie ennie. Platforma ennie oferuje wskazówki w postaci przedziałów cenowych, które osiągają opiekunowie o porównywalnym doświadczeniu i wiedzy.
Przed zawarciem umowy o opiekę opiekun i osoba potrzebująca opieki mają możliwość lepszego poznania się dzięki funkcji czatu na platformie. Dzięki funkcji czatu można uzyskać odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnić potrzeby i cechy opiekuna. Z reguły strony nie spotykają się osobiście przed zawarciem umowy. Więcej wyjaśnień można znaleźć w naszym przeglądzie usług.
Z reguły opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki w okresie obowiązywania umowy o opiekę. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj bezpłatnie zamykany, umeblowany pokój. Decydującym czynnikiem jest tu także umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Jeśli opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki, oprócz umeblowanego i zamykanego pokoju musi mieć możliwość korzystania z łazienki i kuchni. Najlepiej byłoby, gdyby opiekun miał również dostęp do Internetu.
Zatrudnienie opiekuna na zasadzie samozatrudnienia jest wyraźnie uznane w orzecznictwie. Wzór umowy o świadczenie usług opiekuńczych dostarczony przez ennie został sprawdzony przez prawnika i przewiduje zatrudnienie na zasadzie samozatrudnienia. Zgodnie z orzecznictwem zależy to jednak również od tego, w jaki sposób umowa jest faktycznie „realizowana”. Aby uniknąć tzw. „fikcyjnego samozatrudnienia”, strony powinny zastosować się do rad zawartych w naszym przewodniku.
Umowa na czynności opiekuńcze zawierana jest wyłącznie i bezpośrednio między opiekunem a osobą wymagającą opieki lub jej przedstawicielem. ennie nie jest stroną umowy. ennie jedynie pośredniczyła w kontaktach między stronami umowy.
ennie postawiła sobie za cel dopasowanie odpowiednich opiekunów do osób potrzebujących opieki. dlatego ennie przywiązuje dużą wagę do przejrzystych i zrozumiałych profili opiekunów i osób potrzebujących opieki. Przed zawarciem umowy o opiekę planowane jest spotkanie, na którym strony umowy mogą się poznać i wyjaśnić sobie nawzajem pytania, potrzeby itp. Zdarza się jednak, że między osobą wymagającą opieki a opiekunem nie ma dobrej relacji. Wzór umowy o opiekę przedstawiony przez ennie przewiduje zatem zwykłe prawo do wypowiedzenia umowy w terminie 7 dni. Zarówno opiekun, jak i osoba wymagająca opieki mogą zatem rozwiązać umowę o opiekę w krótkim czasie, jeśli „chemia” nie jest odpowiednia. Strony mogą łatwo znaleźć zastępstwo za pośrednictwem platformy ennie. Oczywiście ennie wspiera Cię także w poszukiwaniu krótkoterminowego zastępstwa.
Czynnikiem decydującym jest to, co zostało uzgodnione w umowie o opiekę między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Z reguły umowa o opiekę wygasa z chwilą śmierci osoby wymagającej opieki. W przypadku dłuższych pobytów w szpitalu lub klinice zazwyczaj stosuje się przepisy dotyczące zakończenia pobytu uzgodnione w umowie o opiekę.