Z ennie zarabiasz od 300 do 400 € więcej miesięcznie.

Nareszcie uczciwie i dobrze płatnie: zacznij pracę jako opiekun z ennie

Nareszcie uczciwie i dobrze płatnie: zacznij pracę jako opiekun z ennie

Institut für Transparenz logo
rumänische Handelskammer Mitglied
Deutsch-polnische Handelskammer Mitglieder
deutscher-seniorenlotse-logo
Dataguard Logo

Nie chcesz już korzystać z usług drogich agencji pośrednictwa pracy? ennie ułatwia znalezienie idealnej pracy w charakterze opiekuna, dzięki czemu możesz zarabiać więcej pieniędzy i cieszyć się większą niezależnością jako opiekun pracujący na własny rachunek.

Tak ennie rewolucjonizuje zawód opiekuna

Atrakcyjne wynagrodzenie

Dzięki ennie więcej zostaje dla Ciebie. Zawierając umowę bezpośrednio z rodziną potrzebującą opieki, nie tracisz pieniędzy na rzecz agencji. W ten sposób możesz zarobić do 500 euro miesięcznie więcej niż w przypadku korzystania z usług agencji pośrednictwa pracy.

Swobodny wybór pracy

Gdzie najchętniej chcesz pracować? Berlin, Hamburg czy Monachium: znajdź odpowiednie rodziny potrzebujące opieki (w całych Niemczech) i złóż wniosek za pomocą kilku kliknięć. Szukanie odpowiednich ofert pracy w zakresie opieki nigdy nie było łatwiejsze!

Pełna ochrona

Niezależnie od tego, czy chodzi o ubezpieczenie zdrowotne i od odpowiedzialności cywilnej, obsługę płatności czy rejestrację działalności gospodarczej: ennie towarzyszy Ci aż do pomyślnego zawarcia umowy i później. Osoba kontaktowa jest dostępna przez cały czas.

Trzy kroki do idealnej pracy opiekuna

Łatwo, szybko i bezpieczne.

1. Utwórz
profil

Utwórz profil na naszej platformie. Twój doradca z przyjemnością pomoże Ci rozpocząć pracę z ennie.

2. Wybierz
rodzinę

Wystarczy kilka kliknięć, aby odkryć aktualne oferty pracy I skontaktować się z odpowiednimi rodzinami.

3. Otrzymuj wynagrodzenie

Opiekujesz się rodziną i otrzymujesz godziwe wynagrodzenie. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy zawsze do dyspozycji.

 

Wyciąg z naszych otwartych ofert pracy

W pobliżu Bonn
od zaraz
Deutsch: Pośrednik
3 miesiące

Poszukiwana czujna opiekunka dla pana, któremu grozi upadek

Ta rodzina poszukuje opiekuna lub opiekunki dla ojca. Intensywna opieka nie jest konieczna, a podopieczny jest zdrowy umysłowo. Należy jednak kontrolować, gdy się porusza, gdyż nie jest w pełni sprawny fizycznie. Jako że jego mobilność jest ograniczona, opiekun powinien być gotowy pomóc mu w higienie osobistej.

Korschenbroich, NRW
od 15.08.
Deutsch: co najmniej średniozaawansowana
3 miesiące

87-letnia kobieta z bardzo ograniczoną mobilnością potrzebuje pomocy w codziennym życiu

Ta rodzina z Korschenbroich poszukuje opiekuna dla swojej 87-letniej matki, która ze względu na swoje ograniczenia ruchowe potrzebuje wsparcia w codziennym życiu. Jej sprawność fizyczna jest mocno ograniczona, dlatego podopiecznego należy być w stanie podnieść. Podopieczny potrzebuje również pomocy przy higienie osobistej. Nie ma jednak żadnego upośledzenia umysłowego. Osoba wymagająca opieki mieszka w dużym mieszkaniu, w tym samym domu co jej syn i wnuk. Do dyspozycji opiekunki jest pokój i toaleta. Rodzina jest w bliskim kontakcie z opiekunką i wspiera ją w razie problemów i pytań.

Lammershagen, niedaleko Kiel
od zaraz
Deutsch: Podstawowa
3 miesiące

Rodzice szukają opiekunki dla niepełnosprawnej córki

Ta rodzina z okolic Kiel poszukuje opiekunki, najlepiej w młodszym wieku (ok. do 40 lat) dla swojej 26-letniej córki, która cierpi na spastyczność. Opiekunka powinna lubić spędzać czas z podopieczną oraz gotować dla niej. Podopieczna nie może poruszać się samodzielnie, dlatego należy jej pomagać z podstawowymi potrzebami takimi jak mycie, załatwianie się. Jednak młoda kobieta umysłowo jest w pełni zdrowa. W gospodarstwie domowym mieszka ojciec i dwoje innych dzieci.

udostępnione przy zapytaniu o ofertę
od zaraz
Deutsch: średniozaawansowany niemiecki
3 miesiące

Ojciec cierpiący na demencję potrzebuje wsparcia w życiu codziennym

Pan z demencją potrzebuje opiekunki do pomocy w gospodarstwie domowym. Obejmuje to takie zadania jak sprzątanie i prasowanie. Jest lekko inkontynentny i potrzebuje pomocy przy myciu. W gospodarstwie domowym mieszka również jego żona, ale nie wymaga opieki. Niemniej ważne jest, aby matka zaakceptowała opiekuna. Dlatego też preferowana może być opiekunka płci żeńskiej.

Południowy Schwarzwald
od zaraz
Deutsch: dobrze
3 miesiące

Samodzielny senior w Schwarzwald

Starsza podopieczna, która potrzebuje opieki, mieszka na parterze dużego domu w południowym Schwarzwald. Córka mieszka na wyższym piętrze. Pani potrzebuje pomocy w codziennych sprawach, zwłaszcza w domu, ale nadal jest stosunkowo niezależna i mobilna. Dlatego jednym z zadań opiekunki jest zawożenie samochodem podopiecznego do znajomych i zorganizowanie z nią dnia.

Berlin
od zaraz
Deutsch: niska
3 miesiące

Podopieczna z centrum Berlina poszukuje opiekuna mówiącego po angielsku

Ta rodzina poszukuje dla matki opiekunki z dobrą znajomością języka angielskiego. Potrzebujący ma 4 poziom opieki i potrzebuje wsparcia we wszystkim. Mieszkanie znajduje się w centrum Berlina, w pobliżu Kurfürstendamm. Byłoby pożądane, aby opieka zaczęła się w połowie lipca.

Z ennie jesteś w najlepszych rękach

W ennie doceniamy każdego z Was

Najpierw poznajcie się wzajemnie​

Chcesz wiedzieć, czego się spodziewać? Nie ma problemu - dzięki ennie możesz poznać rodziny za pośrednictwem czatu i rozmowy telefonicznej przed przyjęciem zlecenia.

Kompleksowe
wsparcie​

ennie jest zawsze dostępne. Czy masz pytania dotyczące procesu rekrutacji? W każdej chwili możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub pocztą elektroniczną, a my natychmiast udzielimy Ci pomocy.

Maksymalna
przejrzystość

Wiesz dokładnie, czego się spodziewać. Ponieważ przed podpisaniem umowy znasz dokładnie stan podopiecznego oraz warunki zakwaterowania, oszczędzasz sobie przykrych niespodzianek.

Dowolne
warunki

Masz wolny wybór: wybierz swoje pożądane wynagrodzenie i znajdź odpowiednie oferty na naszej platformie za pomocą kilku kliknięć. To Ty określasz swoje wynagrodzenie!

Oficjalna
działalność

Oczywiście za pośrednictwem ennie otrzymasz również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz, na życzenie, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Niezawodny
partner​

ennie oferuje niezawodność. Nasza firma znajduje się w Kolonii i jest zawsze do Państwa dyspozycji. Porozmawiaj z nami po niemiecku, polsku lub rumuńsku. Czekamy na Ciebie!

Co wyróżnia ennie?

Godna praca opiekuna dzięki naszemu modelowi

Godna praca opiekuna dzięki naszemu modelowi

Czy ważna jest dla Ciebie pełna zaufania i szacunku współpraca w zakresie opieki? Dla nas też! Dzięki ennie pracujesz w oparciu o wysokie standardy i uzyskujesz atrakcyjne wynagrodzenie jako opiekun w Niemczech. Stworzenie bezpiecznych warunków zarówno dla Ciebie jako opiekuna, jak i dla osoby wymagającej opieki, jest sprawą bliską naszemu sercu. U nas wybierasz pracę, która Ci odpowiada, w sposób bezpośredni i samodzielny. Dodatkowo w każdej chwili jesteśmy dostępni dla Ciebie osobiście, służąc radą i wsparciem.

 

W ramach przejrzystego i uczciwego pośrednictwa pobieramy jedynie 10% prowizji. Oferujemy pełen zakres usług, aby wspierać Cię w pracy. Ponadto pracujesz oficjalnie i jesteś objęty ubezpieczeniem społecznym z tytułu samozatrudnienia.

 

ennie oferuje kompleksową obsługę:

Co mówią nasi opiekunowie

Często zadawane pytania​

Opiekunowie, którzy mieszkają w gospodarstwie domowym osoby wymagającej opieki, przejmują czynności związane z opieką, takie jak gotowanie, dbanie o higienę osobistą lub towarzyszenie w wizytach u lekarza. Oczywiście opiekun nie pełni dyżuru przez 24 godziny na dobę. W kontekście opieki opiekun zazwyczaj mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki. Opiekun organizuje i zapewnia osobie wymagającej opieki pełną opiekę i pielęgnację, w razie potrzeby korzystając z pomocy osób trzecich, np. mobilnych usług opiekuńczych lub cateringu.
Działalność opiekuna jako osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą jest uznawana przez prawo. Wzór umowy o świadczenie usług opiekuńczych udostępniony przez ennie został sprawdzony przez prawnika i przewiduje możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak zgodnie z przepisami prawa ważne jest również, aby postanowienia umowy były przestrzegane i nie były realizowane w inny sposób.
Przed zawarciem umowy o opiekę opiekun i osoba potrzebująca opieki mają możliwość lepszego poznania się za pomocą funkcji czatu na platformie oraz rozmów telefonicznych. Dzięki funkcji czatu można odpowiedzieć na pytania i wyjaśnić potrzeby i wymagania opiekuna. Z reguły strony nie spotykają się osobiście przed zawarciem umowy. 
Dochód jest negocjowany i uzgadniany indywidualnie między opiekunem a osobą potrzebującą opieki. W swoim profilu na platformie ennie opiekunowie mogą przedstawić swoje oczekiwania dotyczące pożądanego wynagrodzenia. Platforma ennie zapewnia orientację cenową w postaci przedziałów cenowych, które mogą osiągnąć opiekunowie z doświadczeniem i wiedzą.

ennie dokłada wszelkich starań, aby osoby wymagające opieki znajdowały wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanych opiekunów. Nie jest jednak wymagane ukończone szkolenie zawodowe.

ennie przywiązuje dużą wagę do osobistej więzi między osobą wymagającą opieki a opiekunem. Czasami jednak może dochodzić między nimi do konfliktów. Ponieważ ennie nie jest stroną umowy o opiekę, konflikty te muszą być rozwiązywane między opiekunem a osobą wymagającą opieki, co zazwyczaj kończy się sukcesem. Jednak ennie oferuje wsparcie w takich sytuacjach. W przypadku konfliktów i pytań ennie dysponuje doświadczonym i wielojęzycznym zespołem wsparcia, który z przyjemnością pomoże stronom w znalezieniu rozwiązania.
Z reguły opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki w czasie trwania umowy o opiekę. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj bezpłatnie umeblowany i zamykany pokój. Również w tym przypadku decydujące znaczenie ma umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Jeśli opiekun mieszka w domu/mieszkaniu podopiecznego, oprócz umeblowanego pokoju musi mieć do dyspozycji łazienkę i kuchnię. Najlepiej, jeśli opiekun ma również dostęp do Internetu.
Czynności opiekuńcze wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z utrzymaniem domu i podstawową pielęgnacją. Opiekun wykonuje na przykład następujące czynności: higiena osobista, czynności ruchowe, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych lub prace domowe, takie jak robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie itp. Decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i często nie mogą być przez niego wykonywane.

ennie dokłada wszelkich starań, aby osoby wymagające opieki znajdowały wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanych opiekunów. Nie jest jednak wymagane ukończone szkolenie zawodowe.

ennie przywiązuje dużą wagę do osobistej więzi między osobą wymagającą opieki a opiekunem. Czasami jednak może dochodzić między nimi do konfliktów. Ponieważ ennie nie jest stroną umowy o opiekę, konflikty te muszą być rozwiązywane między opiekunem a osobą wymagającą opieki, co zazwyczaj kończy się sukcesem. Jednak ennie oferuje wsparcie w takich sytuacjach. W przypadku konfliktów i pytań ennie dysponuje doświadczonym i wielojęzycznym zespołem wsparcia, który z przyjemnością pomoże stronom w znalezieniu rozwiązania.
Z reguły opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej opieki w czasie trwania umowy o opiekę. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj bezpłatnie umeblowany i zamykany pokój. Również w tym przypadku decydujące znaczenie ma umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki. Jeśli opiekun mieszka w domu/mieszkaniu podopiecznego, oprócz umeblowanego pokoju musi mieć do dyspozycji łazienkę i kuchnię. Najlepiej, jeśli opiekun ma również dostęp do Internetu.
Czynności opiekuńcze wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z utrzymaniem domu i podstawową pielęgnacją. Opiekun wykonuje na przykład następujące czynności: higiena osobista, czynności ruchowe, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych lub prace domowe, takie jak robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie itp. Decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i często nie mogą być przez niego wykonywane.