Opieka we Frankfurcie

Interesuje Cię opieka we Frankfurcie? Chcesz zostać profesjonalną opiekunką seniorów w tym wyjątkowym mieście i pomagać osobom starszym w ich codziennym życiu? Doskonale się składa! Mamy dla Ciebie fantastyczną ofertę! Zainteresowana? Zatem czytaj dalej!

ennie jest znany z

Pracuj jako opiekunka we Frankfurcie

Frankfurt to niewątpliwie miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko niekwestionowana stolica niemieckich finansów z ogromnym lotniskiem. To również miejsce z najmłodszym w Europie starym miastem, silnymi związkami z literaturą oraz rozległymi terenami zielonymi, na których można się zrelaksować. To także miasto z dużą populacją osób starszych, którymi nie zawsze ma się kto zająć. Dlatego zapotrzebowanie na opiekę we Frankfurcie jest ogromne. I to jest doskonała wiadomość dla opiekunów z Polski, którzy decydując się na współpracę z ennie mogą liczyć na fachowe wsparcie na każdym etapie realizacji samodzielnych zleceń opieki we Frankfurcie oraz innych miastach Niemiec.

Co należy do obowiązków opiekunki we Frankfurcie?

Nadrzędnym celem platformy ennie jest połączenie seniora z idealnie dopasowanym do niego opiekunem i zapewnienie obojgu satysfakcjonujących warunków współpracy. Wychodzimy bowiem z założenia, że tylko takie połączenie sprawi, iż opiekun będzie pracował z pasją i przyjemnością, a jego podopieczny zyska nowy komfort życia.

Zakres obowiązków osoby pracującej w charakterze opiekuna osoby starszej zależy od indywidualnych ustaleń pomiędzy nim a pracodawcą i zależy w głównej mierze od ogólnego stanu zdrowia seniora i schorzeń, z jakimi zmaga się na co dzień. Jasne jest, że nieco innej opieki wymagać będzie osoba starsza, która jest w pełni władz umysłowych i fizycznych niż podopieczny z demencją, chorobą Alzheimera, cukrzycą czy niesprawny ruchowo. Szczegółowe informacje o tym, czym ma się zajmować opiekunka, powinny znaleźć się w umowie o opiekę zaakceptowanej i podpisanej przez obie strony. Można jednak ogólnie wyróżnić kilka grup zadań, które znajdują się praktycznie w każdej umowie o opiekę we Frankfurcie. I nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o opiece obejmującej krótki, czy długi okres. Przyjrzyjmy się im poniżej.

Czynności pielęgnacyjne i higieniczne

Opiekunowie pomagają osobom potrzebującym w podstawowych i osobistych czynnościach pielęgnacyjnych.

Prowadzenie gospodarstwa domowego

Opiekunowie zajmują się wszystkimi sprawami, które trzeba załatwić w gospodarstwie domowym.

Wsparcie w odżywaniu

Opiekunowie pomagają w spożywaniu i przygotowywaniu posiłków.

Wsparcie mobilności

Opiekunowie wspierają podopiecznych w zakresie poruszania i przemieszczania się.

Opiekunki potrzebne we Frankfurcie

Jeśli zastanawiasz się, czy opieka we Frankfurcie to rozwiązanie dla Ciebie to powinnaś wiedzieć, że znalezienie pracy opiekuńczej w tym mieście nie nastręcza problemów a oferowane warunki lokalowe oraz wynagrodzenie są na wysokim poziomie. Nadto decydując się na współpracę z ennie możesz zarobić więcej niż gdybyś współpracowała z agencją opiekunek. Samozatrudnienie ze wsparciem doradców ennie jest proste zarówno na etapie rejestracji działalności, jak i również jej późniejszego prowadzenia. Fachowcy z ennie zajmują się bowiem nie tylko łączeniem idealnych podopiecznych z idealnymi opiekunami, ale również wszystkimi sprawami administracyjnymi związanymi z samozatrudnieniem.

Wszystko po to, aby opiekun mógł pracować spokojnie i nie musiał się martwić formalnościami. Zyskuje na tym nie tylko opiekunka, ale również senior i jego rodzina, która może być pewna, że ich bliski jest pod możliwie najbardziej fachową opieką. Po to właśnie to robimy! Jeśli podoba Ci się taka perspektywa, skontaktuj się z nami w sprawie opieki we Frankfurcie. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdziesz poniżej.

Bliskie naszemu sercu są nie tylko wysokie standardy i atrakcyjne wynagrodzenie dla naszych opiekunów, ale także to, że istnieją bezpieczne ramy dla obu stron – opiekuna i osoby, którą się opiekujemy.Jesteśmy osobiście dostępni, aby pomóc Ci we wszystkich Twoich wątpliwościach. 

W trakcie realizacji zlecenia opieki opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej wsparcia. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj zamykany, bezpłatnie umeblowany pokój z dostępem do łazienki i kuchni. Powinien mieć również dostęp do Internetu. Dokładne warunki określa każdorazowo umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki, dlatego należy dokładnie omówić jej zapisy przed podpisaniem dokumentu.

Czynności wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z podstawową pielęgnacją oraz utrzymaniem domu. Opiekun najczęściej wspiera podopiecznego w higienie osobistej, załatwianiu potrzeb fizjologicznych, poruszaniu się, ale również w zakresie robienia codziennych zakupów, przygotowywania posiłków, prania, sprzątania itp. W tej kwestii decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i nie mogą być przez niego wykonywane.

Nie. Opiekun wykonuje swoją działalność na zasadzie samozatrudnienia, a nie jako pracownik. Rejestracja przez osobę potrzebującą opieki nie jest zatem wymagana.

Dzięki ennie wszystko z jednego źródła

Co mówią nasi opiekunowie

Czy ma pan jeszcze jakieś pytania?

W przypadku nieskomplikowanej opieki, która jest najlepsza dla obu stron, ennie oferuje wyszukiwanie opiekunów według lokalizacji w całych Niemczech.

W naszym poradniku znajdziesz pomoc na liczne tematy z zakresu opieki domowej i dziedzin pokrewnych. 

Chcesz wiedzieć, co opiekunowie umieszczeni przez ennie w zasadzie robią, a które czynności zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem?

Jak podobają się Państwu nasze usługi?
5/5 - (13 votes)
Trustpilot