Opieka w Hamburgu

Twoim marzeniem jest opieka w Hamburgu? Chcesz wspierać tamtejszych seniorów w codziennych czynnościach i każdego dnia podnosić jakość ich życia? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów na temat opieki w Hamburgu.

ennie jest znany z

Podejmij pracę jako opiekunka w Hamburgu z ennie

Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech, które nie bez powodu nazywane jest najbardziej zielonym miastem w tym kraju, perłą północy oraz oknem na świat. To właśnie tutaj od wielu już lat tradycja sprawnie łączy się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Dlatego nie dziwi nas, że interesuje Cię praca opiekunki właśnie w Hamburgu. Szczególnie że oprócz młodych ludzi w wieku produkcyjnym mieszka tutaj również wielu seniorów, którzy potrzebują wsparcia opiekunów takich jak Ty! Z ennie możesz pracować, z kim chcesz, na swoich warunkach na podstawie godziwych stawek.

Opieka nad osobami starszymi w Hamburgu – obowiązki

Opiekunki podejmujące pracę w Hamburgu najczęściej wybierają jedną z dwóch form zatrudnienia. Pierwszą jest współpraca z agencją opiekunek drugą samozatrudnienia. ennie wspiera opiekunów w tej drugiej drodze, oferując profesjonalne wsparcie w zakresie znalezienia idealnie dopasowanego miejsca w pracy oraz satysfakcjonujących obie strony warunków współpracy, dzięki którym otrzymasz za swoją pracę naprawdę godziwe wynagrodzenie.

Zadania, jakie będziesz wykonywać w ramach opieki w Hamburgu, mogą być różnorodne i każdorazowo zależą od stanu zdrowia seniora – jego możliwości intelektualnych oraz ruchowych. Zakres obowiązków opiekuna jest ważną częścią umowy o opiekę, do której można się odnieść, dlatego należy podejść do ich określenia z najwyższą uwagą i starannością. Do najczęstszych obowiązków opiekunek świadczących opiekę w Hamburgu i innych niemieckich miastach należą poniższe czynności.

Czynności pielęgnacyjne i higieniczne

Opiekunowie pomagają osobom potrzebującym w podstawowych i osobistych czynnościach pielęgnacyjnych.

Prowadzenie gospodarstwa domowego

Opiekunowie zajmują się wszystkimi sprawami, które trzeba załatwić w gospodarstwie domowym.

Wsparcie w odżywaniu

Opiekunowie pomagają w spożywaniu i przygotowywaniu posiłków.

Wsparcie mobilności

Opiekunowie wspierają podopiecznych w zakresie poruszania i przemieszczania się.

Rodziny seniorów potrzebują opiekunów w Hamburgu

Starzejące się społeczeństwo to problem, który dotyka wiele krajów. Niemcy nie są w tym zakresie wyjątkiem. W praktyce oznacza to, że sukcesywnie z roku na rok rośnie liczba niemieckich seniorów wymagających całodobowego wsparcia i opieki. Szalone tempo życia współczesnego świata sprawia, że rodziny rzadko mają możliwość odpowiedniego zajęcia się osobą wymagającą opieki. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie opiekunki domowej, która zapewni profesjonalną pomoc osobie starszej zarówno w codziennych czynnościach, jak i aktywizacji ruchowej i umysłowej oraz zwykłym dotrzymaniu towarzystwa. Powinnaś również wiedzieć, że zapotrzebowanie na opiekunów seniorów w Niemczech ciągle jest ogromne, co oznacza, że znalezienie pracy na naprawdę atrakcyjnych warunkach jest nie tylko możliwe, ale i stosunkowo łatwe. 

Decydując się na współpracę z ennie możesz liczyć na empatyczne i profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia opieki. Naszym zadaniem jest takie połączenie seniora z opiekunem, aby jakość życia i satysfakcja obojga była na jak najwyższym poziomie. Z ennie pracujesz spokojnie i bezpiecznie, ponieważ Twoje sprawy są w najlepszych rękach. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania, które nurtują większość osób rozważających opiekę w Hamburgu. Chętnie odpowiemy także na pozostałe pytania i opowiemy Ci, co możemy wspólnie zrobić? Zapraszamy do kontaktu.

W trakcie realizacji zlecenia opieki opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej wsparcia. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj zamykany, bezpłatnie umeblowany pokój z dostępem do łazienki i kuchni. Powinien mieć również dostęp do Internetu. Dokładne warunki określa każdorazowo umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki, dlatego należy dokładnie omówić jej zapisy przed podpisaniem dokumentu.

Czynności wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z podstawową pielęgnacją oraz utrzymaniem domu. Opiekun najczęściej wspiera podopiecznego w higienie osobistej, załatwianiu potrzeb fizjologicznych, poruszaniu się, ale również w zakresie robienia codziennych zakupów, przygotowywania posiłków, prania, sprzątania itp. W tej kwestii decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i nie mogą być przez niego wykonywane.

Nie. Opiekun wykonuje swoją działalność na zasadzie samozatrudnienia, a nie jako pracownik. Rejestracja przez osobę potrzebującą opieki nie jest zatem wymagana.

Dzięki ennie wszystko z jednego źródła

Co mówią nasi opiekunowie

Czy ma pan jeszcze jakieś pytania?

W przypadku nieskomplikowanej opieki, która jest najlepsza dla obu stron, ennie oferuje wyszukiwanie opiekunów według lokalizacji w całych Niemczech.

W naszym poradniku znajdziesz pomoc na liczne tematy z zakresu opieki domowej i dziedzin pokrewnych. 

Chcesz wiedzieć, co opiekunowie umieszczeni przez ennie w zasadzie robią, a które czynności zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem?

Jak podobają się Państwu nasze usługi?
5/5 - (13 votes)
Trustpilot