Opieka w Berlinie

Jesteś osobą, która poszukuje pracy w charakterze opiekunki w Berlinie? Jednak nie interesuje Cię współpraca z agencją opiekunek, ponieważ cenisz sobie samodzielność. Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – współpraca z ennie zapewni Ci niezależność!

ennie jest znany z

Zostań opiekunką seniora w Berlinie z ennie

Berlin to nie tylko niemiecka stolica, ale również idealne miejsce do życia dla każdego dla kogo ważne jest sprawne połączenie kultury i historii z nowoczesnością. W Berlinie – podobnie jak w pozostałych niemieckich metropoliach – mamy do czynienia z sukcesywnym starzeniem się społeczeństwa. W związku z tym rośnie liczba seniorów potrzebujących codziennego wsparcia i całodobowej opieki, którą nie zawsze mogą zapewnić najbliżsi. Tę lukę z powodzeniem zapełniają profesjonalni opiekunowie osób starszych. Również Ty możesz stać się ważną częścią berlińskiego systemu opieki nad seniorami. Z ennie to proste! Zapewnimy Ci najlepsze oferty pochodzące wprost od niemieckich rodzin oraz warunki pracy, które z pewnością Cię zadowolą.

Usługi opiekuńcze w Berlinie – czym będziesz się zajmować?

Decydując się na profesjonalne wsparcie specjalistów z ennie możesz mieć pewność, że trafisz do idealnie dopasowanej niemieckiej rodziny i będziesz pracować na warunkach, których nie osiągnąłbyś, współpracując z klasyczną agencją opiekunek seniorów. Naszym zadaniem jest wspierać Cię na każdym etapie tego przedsięwzięcia, abyś Ty mógł w tym czasie skupić się na wydajnej i satysfakcjonującej pracy z podopiecznym.

Zakres obowiązków opiekunki pracującej w Berlinie zależy w głównej mierze od stanu zdrowia podopiecznego oraz schorzeń, na które cierpi. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych czynności, które występują w praktycznie każdym zleceniu opieki domowej niezależnie od tego, czy jest to zlecenie krótkoterminowe, czy długoterminowe.

o Czynności pielęgnacyjne i higieniczne

Opiekunowie pomagają osobom potrzebującym w podstawowych i osobistych czynnościach pielęgnacyjnych.

o Prowadzenie gospodarstwa domowego

Opiekunowie zajmują się wszystkimi sprawami, które trzeba załatwić w gospodarstwie domowym.

o Wsparcie w odżywaniu

Opiekunowie pomagają w spożywaniu i przygotowywaniu posiłków.

o Wsparcie mobilności

Opiekunowie wspierają podopiecznych w zakresie poruszania i przemieszczania się.

Seniorzy poszukują opiekunek w Berlinie

Z racji tego, iż zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych w Berlinie jest niezwykle duże, opiekunki z Polski z reguły nie mają problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca pracy. Co więcej, pracują na naprawdę atrakcyjnych warunkach, które z nawiązką rekompensują im fakt rozłąki z rodziną. Jeszcze więcej zarobić możesz, decydując się na pracę opiekunki na własny rachunek. To zdecydowanie prostsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Współpracując z ennie masz dostęp nie tylko do obszernej i aktualnej bazy ogłoszeń pochodzących bezpośrednio od niemieckich seniorów i ich rodzin. Możesz także skorzystać ze wsparcia w procesie rejestracji oraz bieżącego prowadzenia własnej, jednoosobowej działalności w Niemczech. Pozwala Ci ona pracować, z kim chcesz na warunkach, jakie są dla Ciebie odpowiednie.

To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorczych i odważnych opiekunów, którzy nie boją się wyzwań i chcą wziąć życie zawodowe we własne ręce. Doradcy ennie każdego dnia łączą opiekunów z osobami potrzebującymi wsparcia i dbają o to, aby ich współpraca przebiegała tak harmonijnie, jak to tylko jest możliwe. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości dotyczących opieki w Berlinie zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy tutaj dla Ciebie!

W trakcie realizacji zlecenia opieki opiekun mieszka w domu/mieszkaniu osoby wymagającej wsparcia. Opiekun otrzymuje tam zazwyczaj zamykany, bezpłatnie umeblowany pokój z dostępem do łazienki i kuchni. Powinien mieć również dostęp do Internetu. Dokładne warunki określa każdorazowo umowa między opiekunem a osobą wymagającą opieki, dlatego należy dokładnie omówić jej zapisy przed podpisaniem dokumentu.

Czynności wykonywane przez opiekuna mogą być różne. Z grubsza można je podzielić na czynności związane z podstawową pielęgnacją oraz utrzymaniem domu. Opiekun najczęściej wspiera podopiecznego w higienie osobistej, załatwianiu potrzeb fizjologicznych, poruszaniu się, ale również w zakresie robienia codziennych zakupów, przygotowywania posiłków, prania, sprzątania itp. W tej kwestii decydujące znaczenie ma to, co opiekun i osoba wymagająca opieki ustalą w umowie o świadczenie usług opiekuńczych. Ważne: Z reguły czynności medyczne nie należą do obowiązków opiekuna i nie mogą być przez niego wykonywane.

Nie. Opiekun wykonuje swoją działalność na zasadzie samozatrudnienia, a nie jako pracownik. Rejestracja przez osobę potrzebującą opieki nie jest zatem wymagana.

Dzięki ennie wszystko z jednego źródła

Co mówią nasi opiekunowie

Czy ma pan jeszcze jakieś pytania?

W przypadku nieskomplikowanej opieki, która jest najlepsza dla obu stron, ennie oferuje wyszukiwanie opiekunów według lokalizacji w całych Niemczech.

W naszym poradniku znajdziesz pomoc na liczne tematy z zakresu opieki domowej i dziedzin pokrewnych. 

Chcesz wiedzieć, co opiekunowie umieszczeni przez ennie w zasadzie robią, a które czynności zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem?

Jak podobają się Państwu nasze usługi?
5/5 - (13 votes)
Trustpilot