Wsparcie opiekuna przez agencję — na co możesz liczyć?

Treść tego wkładu

Osoby, które chcą rozpocząć swoją karierę w zawodzie opiekuna osób starszych w Niemczech, najczęściej rozważają jeden z dwóch scenariuszy. Pierwszym jest współpraca z wyspecjalizowaną agencją zatrudnienia, drugim bezpośrednia współpraca z rodzinami na zasadach samozatrudnienia. Oba rozwiązania mają zarówno zalety, jak i ograniczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się nieco bliżej wsparciu opiekuna przez agencję delegującą pracowników do pracy za zachodnią granicę. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, zachęcamy do dalszej lektury.

Współpraca z agencją opiekunów

Możliwości nawiązania współpracy z agencją opiekunów jest wiele. Można odwiedzić oddział wybranej firmy znajdujący się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Można również pozyskać informacje ze strony internetowej interesującego nas przedsiębiorstwa. Nierzadko zdarza się, że przez witrynę firmową można również aplikować na stanowisko opiekuna osób starszych zatrudnionego w niemieckiej rodzinie. Jednak wybierając agencję do współpracy, należy zrobić to z największą rozwagą, ponieważ firmy działające w tej branży są bardzo różne. Co to oznacza w praktyce? Na polskim rynku nie brakuje uczciwych agencji zapewniających jasne warunki współpracy oraz godziwe wynagrodzenie. Jednak możemy trafić także na takie, które mają opinię nierzetelnych. Je lepiej omijać szerokim łukiem.

Opinie o agencji opiekunów

Jeśli w tej chwili w twojej głowie pojawiło się pytanie: jak sprawdzić opinie o agencji, z którą planujemy podjąć współpracę, już spieszymy z pomocą. Na początek najlepiej sprawdzić opinie w Internecie. Ważne są zarówno te pochodzące od opiekunów,, którzy współpracują z agencją w tej chwili, jak również od byłych współpracowników. Interesujące są również powody, dla których zrezygnowali oni ze współpracy z konkretną agencją. Warto także zapoznać się z witryną potencjalnego pracodawcy a w szczególności z sekcją „o nas” lub „o firmie” zwracając szczególną uwagę na historię działalności przedsiębiorstwa oraz to jak długo istnieje na rynku. Jeśli cokolwiek wzbudzi nasze wątpliwości, nie wahajmy się wysłać wiadomości do agencji i już na tym etapie dopytać o nurtujące nas kwestie. Gdy chodzi o bezpieczeństwo przyszłej pracy, nie ma miejsca na wstyd, niedomówienia i niejasności. Tak więc pytajmy, pytajmy i jeszcze raz pytajmy. Również na etapie negocjowania warunków współpracy. Warto wiedzieć co dokładnie oferuje agencja, według jakiego klucza przydzielane są zlecenia, na jakie wynagrodzenie możemy liczyć itp.

Z wysokim wynagrodzeniem i uczciwie: droga do idealnej pracy w opiece poprzez ennie.

Pomoc agencji opiekunów

Agencja opiekunów osób starszych w Niemczech pośredniczy pomiędzy rodzinami osób potrzebujących opieki a opiekunkami, z które Polski poszukują pracy na zachodzie Europy. Agencja w zamian za część wynagrodzenia opiekuna zajmuje się wszystkimi formalnościami i kwestiami technicznymi związanymi z podjęciem zatrudnienia w niemieckich rodzinach. Do obowiązków agencji należy także przydzielanie zleceń opiekunom, którzy zasadniczo nie mają wpływu na to, do kogo trafią i z kim będą na co dzień współpracować. Pracownicy agencji ustalają również warunki, na jakich będzie odbywało się świadczenie usługi opieki. Najczęściej po ich stronie leży również organizacja wyjazdu opiekuna do pracy oraz jego powrotu do kraju po zakończeniu zlecenia. Należy jednak mieć świadomość, że tak sprawa wygląda tylko w najlepszych, najbardziej renomowanych agencjach o nieposzlakowanej opinii zarówno wśród opiekunów, rodzin, jak i podopiecznych. Niestety na rynku nie brakuje również firm, które nie dość dokładnie informują opiekunów czy to o warunkach pracy, czy o stanie zdrowia osoby, którą mają się zająć. Nie trzeba dodawać, że takie sytuacje są dla opiekunów mocno niekomfortowe, szczególnie że prawdy w takiej sytuacji dowiadują się najczęściej już na miejscu, czyli w Niemczech, gdy rezygnacja ze zlecenia nie jest możliwa. Rozważając współpracę z konkretną agencją opieki, należy zwrócić baczną uwagę także na wszystkie zapisy zawarte w umowie o współpracy. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nierzadko zawierają one ogólne określenia, które w późniejszym czasie mogą być różnie interpretowane – niekoniecznie na korzyść opiekuna. Lepiej zabezpieczyć się przed taką ewentualnością i zanim podpiszemy umowę sprawdzić jej projekt z prawnikiem. Koszt takiej konsultacji najczęściej jest niewielki a spokój, jaki daje, jest absolutnie bezcenny. Co do zasady warto stawiać na sprawdzone, doświadczone agencje, które zapewniają swoim opiekunom maksymalne bezpieczeństwo, uczciwe warunki i jasne zasady współpracy.

Na jakie wsparcie agencji opiekunów możesz liczyć podczas współpracy

Współpraca z profesjonalną agencją ma dla opiekunek i opiekunów wiele zalet, które doceniają szczególnie osoby rozpoczynające swoją karierę w niemieckiej branży opieki. Pierwsze zlecenia wykonane z pomocą zespołu specjalistów, którzy zajmą się wszystkim co ważne, może być również doskonałym wstępem do samodzielnej współpracy z niemieckimi rodzinami na zasadach samozatrudnienia. Tak naprawdę wiele zależy od indywidualnych predyspozycji opiekuna. Są osoby, którym zależy jedynie na tym, aby pracować a wszystkie formalności zostawiają agencji. Nie brakuje również opiekunek, które biorą sprawy we własne ręce od początku, ponieważ cenią sobie samodzielność nawet za cenę większej ilości spraw do załatwienia. Tutaj nie ma reguły. Przyjrzyjmy się teraz bliżej temu, na jakie wsparcie agencji mogą liczyć opiekunowie osób starszych w Niemczech?

Wir bringen Sie direkt mit der passenden Betreuungskraft zusammen – ohne Agenturen. ennie begleitet Sie dabei.

Agencja opiekunów znajdzie dla Ciebie odpowiednie zlecenie

Jeśli nie masz umiejętności, czasu lub ochoty na samodzielne poszukiwanie ogłoszeń o pracę dla opiekunów seniorów w Niemczech to współpraca z agencją jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Oznacza ona bowiem, że nie musisz nic w tej sprawie robić, ponieważ pozyskaniem ofert od niemieckich rodzin zajmuje się zespół agencji. Ty otrzymujesz już gotowe zlecenie do wykonania. Nie da się ukryć, że dla osób, które nie są biegłe w zagadnieniach internetowych, a dodatkowo słabo znają język niemiecki to duże ułatwienie, dzięki któremu oszczędzają cenny czas i nie muszą się stresować.

Agencja opiekunów ustali za Ciebie warunki współpracy

Oprócz znalezienia pracy agencja opiekunków ustali za Ciebie również warunki współpracy z pracodawcą, czyli w praktyce z niemiecką rodziną osoby wymagającej opieki lub z samym podopiecznym, jeśli to on szuka opiekuna dla siebie. Jest zobowiązana również do rozwiązywania ewentualnych sporów pomiędzy pracodawcą a opiekunem. Najczęściej odpowiada za to dedykowany opiekunowi polskojęzyczny koordynator. To doskonała wiadomość szczególnie dla opiekunów, którzy nie władają biegle językiem niemieckim, a co za tym idzie, nie czuliby się pewnie, ustalając techniczne warunki współpracy samodzielnie. Należy jednak pamiętać o tym, aby poznać wszystkie warunki pracy oraz zakwaterowania i wyżywienia, zanim podpiszemy umowę na realizację konkretnego zlecenia. Jeśli coś jest dla opiekuna niejasne lub budzi jego wątpliwości czy zastrzeżenia, powinien dopytać o szczegóły. To zdecydowanie lepsze niż wyjazd poniekąd w ciemno i zaskoczenie na miejscu, gdy już niewiele można zrobić.

Agencja opiekunów zorganizuje dla Ciebie transport tam i z powrotem

Po stronie agencji opiekunek jest również załatwienie transportu do miejsca pracy zlokalizowanego w Niemczech oraz biletów powrotnych do domu opiekuna w Polsce po zakończeniu zlecenia za zachodnią granicą. Tego rodzaju przejazdy odbywają się kilkuosobowymi busami, które zabierają opiekuna z miejsca zamieszkania i zawożą do miejsca przeznaczenia. Opiekunowie podróżują także autokarami przystosowanymi do przejazdów międzynarodowych na znaczne odległości.

Agencja opiekunów zapewni Ci legalne zatrudnienie na niemieckich warunkach

Legalna praca w Niemczech to absolutna podstawa współpracy z profesjonalną agencją opiekunek osób starszych. Musisz bowiem wiedzieć, że nielegalna praca w Niemczech zagrożona jest wysokimi karami zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Jeśli więc ktokolwiek proponuje Ci zatrudnienie „na czarno” grzecznie, ale stanowczo podziękuj za współpracę i znajdź bardziej kompetentną firmę. Legalna praca daje Ci prawo do korzystania z niemieckiej opieki zdrowotnej. To niezwykle ważne w obliczu faktu, że zlecenia opieki najczęściej trwają kilka miesięcy, podczas których możesz wymagać wizyty lekarskiej lub pobytu w szpitalu. Nie można przecież tego wykluczyć, a wypadki chodzą po ludziach. Niemniej ważne jest również to, że legalnie pracując za zachodnią granicą, po przepracowaniu określonego czasu będziesz mieć prawo do niemieckiej emerytury, która będzie niezależna od świadczeń, jakie w tym zakresie będą Ci przysługiwać w Polsce. Zadbaj więc o swój spokój podczas pracy oraz bezpieczną przyszłość i podejmuj się wyłącznie legalnych zleceń w niemieckiej opiece.

Agencja opiekunów zadba o terminową wypłatę Twojego wynagrodzenia

Profesjonalna agencja opiekunów jest gwarancją, że ustalone w umowie wynagrodzenie w wybranej przez siebie walucie otrzymasz na konto terminowo i bez stresujących opóźnień. Co ważne oprócz wynagrodzenia podstawowego nierzadko możesz liczyć również na premie. Jednak to, na jakich zasadach są one przyznawane, każdorazowo określa wewnętrzny regulamin agencji. Zarówno o dodatkowe gratyfikacje finansowe, jak i również o inne bonusy np. w postaci darmowych kursów języka niemieckiego warto dopytać już na etapie podejmowania decyzji o współpracy z konkretną agencją opiekunek, by mieć jasność, czego możemy się spodziewać w przyszłości. 

Mamy nadzieję, że niniejszy tekst przybliżył Ci to, na jaką pomoc agencji opiekunek możesz liczyć? Pamiętaj jednak, że skorzystasz z nich wyłącznie wtedy, gdy podejmiesz współpracę ze sprawdzoną firmą. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i wybieraj mądrze. Powodzenia.

Julia Gries
Julia Gries

Witaj drogi czytelniku, z tej strony Julia z zespołu ennie. Piszę dla Ciebie artykuły dotyczące opieki domowej. Dzięki nim możesz bliżej poznać specyfikę tej branży, szczegóły pracy i naszą platformę. Zapraszam do lektury!

5/5 - (10 votes)
Podobne tematy
Agencje opiekunek to wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które zajmują się rekrutacją opiekunów do pracy w Niemczech oraz późniejszą organizacją ich wyjazdów i pracy opiekuńczej. Jeśli rozważasz współpracę z agencją opiekunek, to ten artykuł jest dla Ciebie!
Rozważasz pracę w charakterze opiekunki za zachodnią granicą i zastanawiasz się, jak wygląda ona w praktyce? Praca Niemcy z zakwaterowaniem może być bowiem zarówno doskonałym rozwiązaniem, jak i drogą przez mękę.
Agencje opiekunek to wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które zajmują się rekrutacją opiekunów do pracy w Niemczech oraz późniejszą organizacją ich wyjazdów i pracy opiekuńczej. Jeśli rozważasz współpracę z agencją opiekunek, to ten artykuł jest dla Ciebie!
Trustpilot