Praca opieka Niemcy dla mężczyzn

Dowiedz się czy praca w niemieckiej opiece to zajęcie dla mężczyzn?
Treść tego wkładu

Myśląc o pracy dla opiekunów seniora w Niemczech, najczęściej automatycznie mamy przed oczami kobiety. Należy jednak pamiętać, że ten praca opieka Niemcy to również zajęcie dla mężczyzn. Nie brakuje bowiem ogłoszeń od niemieckich rodzin i seniorów, którzy chętnie zatrudnią zarówno opiekunki, jak i opiekunów z Polski. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej możliwościom, jakie mają osoby, które planują podjęcie pracy w charakterze opiekuna w niemieckich domach.

Opiekunki i opiekunowie z Polski – możliwości pracy

Panie opiekunki i panowie opiekunowie z polski są niezwykle cenieni przez naszych zachodnich sąsiadów, którzy wskazują na ich ponadprzeciętne zaangażowanie, profesjonalizm oraz troskliwą opiekę na co dzień. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że w niemieckiej branży opieki jest ciągle niedobór pracowników pochodzących z naszego kraju, którzy podejmują zatrudnienie w niemieckich domach na różnych zasadach. Część z nich decyduje się na nawiązanie współpracy z polską agencją opiekunów, która deleguje pracowników do osób wymagających opieki. Część opiekunów w Niemczech decyduje się na samozatrudnienie, czyli w praktyce założenie jednoosobowej działalności gospodarczej za zachodnią granicą. Warto jednak wiedzieć, że niezależnie od rodzaju oraz miejsca zatrudnienia (dom prywatny, dom opieki) opiekunów w Niemczech obowiązuje płaca minimalna. W lipcu 2022 roku osiągnie ona zaplanowany poziom maksymalny 10.45 euro brutto za godzinę pracy. Jest to stawka godzinowa, która jest niezbędnym minimum do zatrudnienia opiekuna seniora. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby opiekunowi zapłacić więcej, co często się dzieje, gdy pracownik ma rozległą wiedzę oraz w sytuacji, gdy na rynku jest duża konkurencja i o doświadczonego opiekuna trudno. Nie bez znaczenia są również możliwości finansowe pracodawcy, którym najczęściej jest rodzina osoby potrzebującej opieki lub sam senior. Jednak niezależnie od wysokości wynegocjowanej stawki należy zadbać o to, aby zarówno ona, jak i wszystkie ustalenia odnośnie do zakresu obowiązków praca opieka Niemcy dla mężczyzn, znalazły się w umowie podpisywanej z pracodawcą (rodziną lub agencją).

PRACA OPIEKA NIEMCY DLA MĘŻCZYZN – WSPÓŁPRACA Z AGENCJĄ OPIEKUNÓW

Głównym zadaniem profesjonalnych agencji opiekunek funkcjonujących w Polsce jest pośrednictwo pracy w niemieckiej opiece. Agencja współpracuje z rodziną osoby potrzebującej opieki lub samym seniorem i negocjuje warunki współpracy, zakres obowiązków oraz stawkę. Następnie z bazy współpracujących z nią opiekunów wybiera osobę, która jej zdaniem najlepiej nadaje się do realizacji konkretnego zlecenia i związanych z nim obowiązków. Agencja powinna odpowiadać również za wszystkie formalności związane z praca opieka Niemcy dla mężczyzn i kobiet oraz organizację jego wyjazdu do pracy, oraz powrotu do domu. A przydzieleni opiekunkom koordynatorzy powinni służyć wsparciem, radą i pomocą już w trakcie realizacji zlecenia. Dlaczego w dwóch ostatnich zdaniach użyliśmy słowa „powinni”? Ponieważ taki zakres współpracy oferują najlepsze agencje opiekunek w naszym kraju. Niestety nie brakuje również takich, które nie wywiązują się z tych obowiązków w należyty sposób. Dlatego tak ważne jest, aby przed podpisaniem umowy z agencją opiekunek dokładnie poznać warunki współpracy, jak i samej pracy tj. stan zdrowia podopiecznego, zakres obowiązków czy oferowane warunki mieszkaniowe. Najczęściej wraz z wynagrodzeniem ustala się je na etapie rekrutacji. Należy także przeanalizować wszystkie zapisy zawarte w projekcie umowy. Takie działanie zdecydowanie zmniejszy ryzyko niekoniecznie miłych niespodzianek w przyszłości.

Zalety współpracy z agencją opiekunów

 • Oszczędność czasu – nie musisz sam szukać ogłoszeń o pracę dla opiekunów.

 

 • Brak stresu związanego z samodzielnymi negocjacjami warunków współpracy z niemieckim pracodawcą – ważne, szczególnie gdy twój niemiecki nie jest idealny.

 

 • Masz legalne zatrudnienie w Niemczech, a więc również ubezpieczenie i prawo do niemieckiej emerytury. 

 

 • Nie musisz się martwić organizacją transportu i jego kosztami. 

 

 • Ewentualne problemy na miejscu pomoże Ci rozwiązać koordynator, który mówi po polsku.

 

 • Wynagrodzenie w wybranej walucie np. euro dostajesz na czas, a gdy spełnisz warunki, możesz dodatkowo dostać premię.

 

 • Masz możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów oferowanych przez agencję.

Z wysokim wynagrodzeniem i uczciwie: droga do idealnej pracy w opiece poprzez ennie.

PRACA OPIEKA NIEMCY DLA MĘŻCZYZN – WSPÓŁPRACA Z ENNIE

Jeśli interesuje Cię praca opieka Niemcy dla mężczyzn jednak nie chcesz współpracować z agencją, możesz zdecydować się na samozatrudnienie. To doskonałe rozwiązanie dla osób przedsiębiorczych, które lubią brać los we własne ręce. Jednak nawet odważni opiekunowie niepokoją się nieznajomością niemieckiej administracji czy obowiązujących przepisów prawa podatkowego. Boją się, że bez odpowiedniego wsparcia mogą popełnić nieświadomie kosztowny w skutkach błąd. Na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu – wystarczy podjąć współpracę z platformą ennie, która ma realne szanse na zrewolucjonizowanie rynku usług opiekuńczych w Niemczech. Współpracując z ennie, masz dostęp do ściśle wyselekcjonowanych ofert pochodzących bezpośrednio od niemieckich rodzin, spośród których możesz wybrać dokładnie te, którego warunki spełniają Twoje oczekiwania. Co ważne nie musisz wybierać przysłowiowego „kota w worku”, ponieważ każdy z opublikowanych na naszej stronie anonsów zawiera zarówno informacje podstawowe, jak i rozszerzone. Możesz również porozmawiać z rodziną podopiecznego przez Internet. W praktyce dowiesz się więc wszystkiego, co konieczne do podjęcia świadomej decyzji o współpracy. Jednak ennie to nie tylko platforma łącząca osoby starsze, podopiecznych z opiekunami zainteresowanymi współpracą. Nasi specjaliści pomogą Ci także w założeniu i bieżącym prowadzeniu własnej działalności na terenie Niemiec. Będziemy Cię wspierać zarówno w trakcie zakładania firmy, jak i również w formalnościach związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym i OC oraz w kwestiach podatkowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji także podczas przygotowywania sprawdzonej prawnie umowy o opiekę domową. Po co to robimy? Ponieważ zależy nam na tym, aby praca opieka Niemcy dla mężczyzn i kobiet, była bezpieczna i przebiegała tak spokojnie, jak to tylko możliwe. Tak więc gdy Ty będziesz się spełniał w pomocy potrzebującym seniorom, my zajmiemy się Twoim wsparciem przy biurokracji i codziennym prowadzeniu jednoosobowej działalności. I jeszcze jedno – pewnie zainteresuje Cię fakt, że wybierając samozatrudnienie z ennie Twoje miesięczne wynagrodzenie może być nawet 600 euro m-c wyższe niż gdybyś współpracował zagranicą z agencją opiekunek.

Czym zajmuje się opiekunka osoby starszej z zamieszkaniem?

Docelowy zakres obowiązków opiekunki, która zajmuje się seniorem w miejscu zamieszkania, określany jest w umowie, jaką podpisuje ona z pracodawcą, niezależnie czy jest nim rodzina podopiecznego, czy wyspecjalizowana agencja zatrudnienia. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne omówienie wszystkich wymagań, zaakceptowanie ich, a następnie umieszczenie ich w umowie wiążącej strony.

Zalety samozatrudnienia w niemieckiej opiece

Na co możesz liczyć prowadząc swoją firmę w Niemczech razem z ennie? 

 • Do Twojej dyspozycji są tysiące ściśle wyselekcjonowanych ofert zatrudnienia w niemieckiej opiece domowej – nie musisz szukać na różnych stronach, tracąc czas. 

 • Zanim podejmiesz decyzję o współpracy, możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zlecenia i poznać rodzinę podopiecznego, u nas nie ma miejsca na niedomówienia. 

 • To Ty decydujesz z kim i na jakich warunkach chcesz pracować – to niewątpliwa zaleta pracy na własną rękę. 

 • Pracujesz legalnie, co oznacza, że możesz się leczyć za granicą.
   
 • Zarabiasz nawet 600 euro miesięcznie więcej, ponieważ nie płacisz agencji prowizji za pośrednictwo.
   
 • Zespół ennie jest do Twojej dyspozycji zawsze, gdy go potrzebujesz – mówimy również w języku polskim.

Z wysokim wynagrodzeniem i uczciwie: droga do idealnej pracy w opiece poprzez ennie.

PRACA W NIEMIECKIEJ OPIECE – ZAJĘCIE DLA MĘŻCZYZN I KOBIET Z POLSKI

Jak widzisz, praca opieka Niemcy dla mężczyzn i kobiet na zasadzie współpracy z agencją, jak i samozatrudnienia ma zarówno zalety, jak i ograniczenia. Grunt to być ich świadomym i wybrać to, co w tej chwili jest dla nas bardziej odpowiednie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby za jakiś czas zmienić formę zatrudnienia. Praca w niemieckiej opiece może być wspaniałym doświadczeniem zawodowym. Dla wielu osób stała się ona wręcz sposobem na życie, dzięki któremu czują się spełnieni zarówno osobiście, jak i finansowo. Niezwykle cieszy nas fakt, że oprócz pań w charakterze opiekunów coraz częściej pracują również mężczyźni. To niezwykle pozytywna zmiana, którą zauważają i doceniają również osoby potrzebujące opieki. Jeśli również ty poważnie rozważasz rozpoczęcie nowego zawodowego wyzwania zagranicą, to mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy Twoją profesjonalną wizytówkę na platformie ennie. Oczywiście życzymy Ci szczęścia również, jeśli zdecydujesz się na współpracę z agencją opiekunek. Mamy nadzieję, że nasze profesjonalne wskazówki pozwolą Ci wybrać rozwiązanie, która będzie najlepsze dla Ciebie w tym właśnie momencie. A gdy Twoja sytuacja się zmieni, nie wahaj się dokonać zmian również w swoim życiu zawodowym. Trzymamy za Ciebie kciuki.

Julia Gries
Julia Gries

Witaj drogi czytelniku, z tej strony Julia z zespołu ennie. Piszę dla Ciebie artykuły dotyczące opieki domowej. Dzięki nim możesz bliżej poznać specyfikę tej branży, szczegóły pracy i naszą platformę. Zapraszam do lektury!

5/5 - (12 votes)
Podobne tematy
Poważnie rozważasz wyjazd do pracy w charakterze opiekunki seniora, jednak przeraża Cię wielomiesięczna rozłąka z rodziną? Jeśli tak to niniejszy artykuł jest dla Ciebie. Opowiemy Ci w nim o tym, że nie zawsze musisz wyjeżdżać na długie tygodnie i wskażemy możliwości podjęcia opieki w Niemczech na 1 miesiąc.
Planujesz podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech i zastanawiasz się, czy korzystniej jest zatrudnić się w domu opieki, czy nawiązać bezpośrednią współpracę z rodziną w ramach opieki domowej?
Jeśli rozważasz podjęcie pracy w Niemczech w charakterze opiekunki seniora, to z pewnością zastanawiasz się jaką formę zatrudnienia wybrać? Możesz bowiem zostać oddelegowana do pracy przez agencję opiekunek lub wybrać pracę opiekunki w Niemczech bez pośredników.
Trustpilot